Kalender

Om platsen inte syns så klicka eller tryck på raden.

Står det bara “Kendo” så är alla välkomna oavsett grad eller erfarenhet.

September 2022

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
torsdag 1 september
fredag 2 september
lördag 3 september
söndag 4 september
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Tunisia, TUNIS
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Tunisia, TUNIS
    Tunisia, TUNIS
måndag 5 september
tisdag 6 september
onsdag 7 september
torsdag 8 september
fredag 9 september
  • Summer Seminar - Morocco, Sale
    Summer Seminar - Morocco, Sale
    Morocco, Sale
lördag 10 september
  • Summer Seminar - Morocco, Sale
    Summer Seminar - Morocco, Sale
    Morocco, Sale
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Morocco, SALE
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Morocco, SALE
    Morocco, SALE
söndag 11 september
  • Summer Seminar - Morocco, Sale
    Summer Seminar - Morocco, Sale
    Morocco, Sale
måndag 12 september
tisdag 13 september
onsdag 14 september
torsdag 15 september
fredag 16 september
lördag 17 september
söndag 18 september
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Norway, Oslo
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Norway, Oslo
    Norway, Oslo
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Spain, Candelaria/Tenerife
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Spain, Candelaria/Tenerife
    Spain, Candelaria/Tenerife
måndag 19 september
tisdag 20 september
onsdag 21 september
torsdag 22 september
fredag 23 september
lördag 24 september
  • Join Toru Giga 2022! - Czech Republic, Prague
    Join Toru Giga 2022! - Czech Republic, Prague
    Czech Republic, Prague
  • Kendo Exam (1-4 Dan) - Czech Republic, Prague
    Kendo Exam (1-4 Dan) - Czech Republic, Prague
    Czech Republic, Prague
  • Coupe Kasahra 2022 - Switzerland, Centre sportif du Bout-du-Monde, Hall A Route de Vessy 12 1206 Geneve
    Coupe Kasahra 2022 - Switzerland, Centre sportif du Bout-du-Monde, Hall A Route de Vessy 12 1206 Geneve
    Switzerland, Centre sportif du Bout-du-Monde, Hall A Route de Vessy 12 1206 Geneve
söndag 25 september
  • Join Toru Giga 2022! - Czech Republic, Prague
    Join Toru Giga 2022! - Czech Republic, Prague
    Czech Republic, Prague
  • Kendo Exam (1-5 Dan) - Spain, Vitoria
    Kendo Exam (1-5 Dan) - Spain, Vitoria
    Spain, Vitoria
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 26 september
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

tisdag 27 september
onsdag 28 september
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 29 september
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

fredag 30 september

Inga ytterligare händelser den här månaden.

Oktober 2022

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
lördag 1 oktober
söndag 2 oktober
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 3 oktober
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 4 oktober
onsdag 5 oktober
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 6 oktober
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 7 oktober
lördag 8 oktober
söndag 9 oktober
  • Kendo Exam (1-2 Dan) - Italy, Perugia
    Kendo Exam (1-2 Dan) - Italy, Perugia
    Italy, Perugia
  • Kendo Exam (1-2 Dan) - Italy, Torino
    Kendo Exam (1-2 Dan) - Italy, Torino
    Italy, Torino
  • Kendo Exam (1-2 Dan) - Italy, Verona
    Kendo Exam (1-2 Dan) - Italy, Verona
    Italy, Verona
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Poland, Gliwice
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Poland, Gliwice
    Poland, Gliwice
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 10 oktober
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 11 oktober
onsdag 12 oktober
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 13 oktober
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 14 oktober
lördag 15 oktober
söndag 16 oktober
  • 20th AkiGasshuku & 1st Oda Hai Iaido Taikai, 2022 - Greece, Athens
  • Stockholm Kendo Open 2022 - Sweden, Sundbyberg, Stockholm
    Stockholm Kendo Open 2022 - Sweden, Sundbyberg, Stockholm
    Sweden, Sundbyberg, Stockholm
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - France, Quimper
    Kendo Exam (1-3 Dan) - France, Quimper
    France, Quimper
  • Kendo Exam (1-5 Dan) - Sweden, Stockholm
    Kendo Exam (1-5 Dan) - Sweden, Stockholm
    Sweden, Stockholm
  • Kendo Exam (4-5 Dan) - France, Quimper
    Kendo Exam (4-5 Dan) - France, Quimper
    France, Quimper
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

  • SKO 2022 Slutar 23:59
    SKO 2022
    Löthallen, Sundbyberg
måndag 17 oktober
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 18 oktober
onsdag 19 oktober
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 20 oktober
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 21 oktober
lördag 22 oktober
söndag 23 oktober
  • BKA Southern (Mumeishi) grading - United Kingdom, Gunnersbury Park sports hub, Popes lane, London W3 8LQ
    BKA Southern (Mumeishi) grading - United Kingdom, Gunnersbury Park sports hub, Popes lane, London W3 8LQ
    United Kingdom, Gunnersbury Park sports hub, Popes lane, London W3 8LQ
  • Kendo Exam (1-5 Dan) - United Kingdom, London
    Kendo Exam (1-5 Dan) - United Kingdom, London
    United Kingdom, London
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 24 oktober
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 25 oktober
onsdag 26 oktober
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 27 oktober
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 28 oktober
lördag 29 oktober
  • Kendo Swiss Championchip - Switzerland, Sport Hall Rain, Ittigen
    Kendo Swiss Championchip - Switzerland, Sport Hall Rain, Ittigen
    Switzerland, Sport Hall Rain, Ittigen
söndag 30 oktober
  • Kendo Swiss Championchip - Switzerland, Sport Hall Rain, Ittigen
    Kendo Swiss Championchip - Switzerland, Sport Hall Rain, Ittigen
    Switzerland, Sport Hall Rain, Ittigen
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Germany, Recklinghausen
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Germany, Recklinghausen
    Germany, Recklinghausen
  • Kendo Exam (1-5 Dan) - Switzerland, Ittigen, Bern
    Kendo Exam (1-5 Dan) - Switzerland, Ittigen, Bern
    Switzerland, Ittigen, Bern
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 31 oktober
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

November 2022

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
tisdag 1 november
onsdag 2 november
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 3 november
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 4 november
lördag 5 november
söndag 6 november
  • Kendo Exam (1-4 Dan) - Finland, Helsinki
    Kendo Exam (1-4 Dan) - Finland, Helsinki
    Finland, Helsinki
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 7 november
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 8 november
onsdag 9 november
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 10 november
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 11 november
lördag 12 november
söndag 13 november
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Norway, Bergen
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Norway, Bergen
    Norway, Bergen
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 14 november
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 15 november
onsdag 16 november
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 17 november
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 18 november
lördag 19 november
söndag 20 november
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 21 november
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 22 november
onsdag 23 november
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 24 november
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 25 november
  • Kendo Seminar - Slovakia, Kosice
    Kendo Seminar - Slovakia, Kosice
    Slovakia, Kosice
lördag 26 november
  • Kendo Seminar - Slovakia, Kosice
    Kendo Seminar - Slovakia, Kosice
    Slovakia, Kosice
söndag 27 november
  • Kendo Seminar - Slovakia, Kosice
    Kendo Seminar - Slovakia, Kosice
    Slovakia, Kosice
  • Kendo Exam (1-4 Dan) Not veryfied yet! - Netherlands, Amsterdam
    Kendo Exam (1-4 Dan) Not veryfied yet! - Netherlands, Amsterdam
    Netherlands, Amsterdam
  • Kendo Exam (1-3 Dan) - Slovakia, Kosice
    Kendo Exam (1-3 Dan) - Slovakia, Kosice
    Slovakia, Kosice
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 28 november
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 29 november
onsdag 30 november
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

December 2022

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
torsdag 1 december
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 2 december
lördag 3 december
  • 00:00 PRELIMINÄRT Kendo SM
    PRELIMINÄRT Kendo SM
    00:00
    Stockholm el. Uppsala

    Endast tävling ingen gradering

söndag 4 december
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

  • PRELIMINÄRT Kendo SM Slutar 23:59
    PRELIMINÄRT Kendo SM
    Stockholm el. Uppsala

    Endast tävling ingen gradering

måndag 5 december
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 6 december
onsdag 7 december
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 8 december
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 9 december
  • EKF / TKC Kendo Seminar and 6./7. Dan exam - TO be confirmed! - Turkey, Istanbul
    EKF / TKC Kendo Seminar and 6./7. Dan exam - TO be confirmed! - Turkey, Istanbul
    Turkey, Istanbul
lördag 10 december
  • EKF / TKC Kendo Seminar and 6./7. Dan exam - TO be confirmed! - Turkey, Istanbul
    EKF / TKC Kendo Seminar and 6./7. Dan exam - TO be confirmed! - Turkey, Istanbul
    Turkey, Istanbul
söndag 11 december
  • EKF / TKC Kendo Seminar and 6./7. Dan exam - TO be confirmed! - Turkey, Istanbul
    EKF / TKC Kendo Seminar and 6./7. Dan exam - TO be confirmed! - Turkey, Istanbul
    Turkey, Istanbul
  • Kendo Exam (1-5 Dan) - Turkey, Istanbul
    Kendo Exam (1-5 Dan) - Turkey, Istanbul
    Turkey, Istanbul
  • Kendo Exam (6-7 Dan) - Turkey, Istanbul
    Kendo Exam (6-7 Dan) - Turkey, Istanbul
    Turkey, Istanbul
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 12 december
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 13 december
onsdag 14 december
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 15 december
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 16 december
  • ABKF Winter Seminar -Kendo, Iaido & Jodo - Belgium, Auderghem
    ABKF Winter Seminar -Kendo, Iaido & Jodo - Belgium, Auderghem
    Belgium, Auderghem
lördag 17 december
  • ABKF Winter Seminar -Kendo, Iaido & Jodo - Belgium, Auderghem
    ABKF Winter Seminar -Kendo, Iaido & Jodo - Belgium, Auderghem
    Belgium, Auderghem
söndag 18 december
  • ABKF Winter Seminar -Kendo, Iaido & Jodo - Belgium, Auderghem
    ABKF Winter Seminar -Kendo, Iaido & Jodo - Belgium, Auderghem
    Belgium, Auderghem
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 19 december
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 20 december
onsdag 21 december
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 22 december
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 23 december
lördag 24 december
söndag 25 december
  • 09:00 – 10:00 Kendo
    Kendo
    09:00 – 10:00
    Globala Gymnasiet, Gymnastiksalen

    Kendo för alla nivåer fr o m 15 års ålder

  • 09:00 – 10:30 Kendo Junior
    Kendo Junior
    09:00 – 10:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla nivåer t o m 14 års ålder

    Samlingstid: kl 08:40

måndag 26 december
  • 18:00 – 20:00 Kendo
    Kendo
    18:00 – 20:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

tisdag 27 december
onsdag 28 december
  • 20:00 – 21:00 Kendo Rustning
    Kendo Rustning
    20:00 – 21:00
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för aktiva i rustning

    Samlingstid: kl 19:40

torsdag 29 december
  • 18:00 – 19:30 Kendo
    Kendo
    18:00 – 19:30
    Globala Gymnasiet, Spegelsalen

    Kendo för alla åldrar och nivåer

    Samlingstid: kl 17:40

fredag 30 december
lördag 31 december

Januari 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
söndag 1 januari
måndag 2 januari
tisdag 3 januari
onsdag 4 januari
torsdag 5 januari
fredag 6 januari
lördag 7 januari
söndag 8 januari
måndag 9 januari
tisdag 10 januari
onsdag 11 januari
torsdag 12 januari
  • V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    Israel, Hod Hasharon
fredag 13 januari
  • V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    Israel, Hod Hasharon
lördag 14 januari
  • V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    Israel, Hod Hasharon
  • Kendo Exam (1-4 Dan) - Israel, Hod Hashron
    Kendo Exam (1-4 Dan) - Israel, Hod Hashron
    Israel, Hod Hashron
söndag 15 januari
  • V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    V RAICK Memorial Seminar and Israel Open CUP - Israel, Hod Hasharon
    Israel, Hod Hasharon
måndag 16 januari
tisdag 17 januari
onsdag 18 januari
torsdag 19 januari
fredag 20 januari
lördag 21 januari
söndag 22 januari
måndag 23 januari
tisdag 24 januari
onsdag 25 januari
torsdag 26 januari
fredag 27 januari
lördag 28 januari
söndag 29 januari
måndag 30 januari
tisdag 31 januari

Februari 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
onsdag 1 februari
torsdag 2 februari
fredag 3 februari
  • 31th EKF / FIK Referee Seminar, Brussels - Belgium, Brussels - ADEPS
    31th EKF / FIK Referee Seminar, Brussels - Belgium, Brussels - ADEPS
    Belgium, Brussels - ADEPS
lördag 4 februari
  • 31th EKF / FIK Referee Seminar, Brussels - Belgium, Brussels - ADEPS
    31th EKF / FIK Referee Seminar, Brussels - Belgium, Brussels - ADEPS
    Belgium, Brussels - ADEPS
söndag 5 februari
  • 31th EKF / FIK Referee Seminar, Brussels - Belgium, Brussels - ADEPS
    31th EKF / FIK Referee Seminar, Brussels - Belgium, Brussels - ADEPS
    Belgium, Brussels - ADEPS
  • Kendo Exam (1-7 Dan) - Belgium, Brussels
    Kendo Exam (1-7 Dan) - Belgium, Brussels
    Belgium, Brussels
måndag 6 februari
tisdag 7 februari
onsdag 8 februari
torsdag 9 februari
fredag 10 februari
lördag 11 februari
söndag 12 februari
måndag 13 februari
tisdag 14 februari
onsdag 15 februari
torsdag 16 februari
fredag 17 februari
lördag 18 februari
söndag 19 februari
måndag 20 februari
tisdag 21 februari
onsdag 22 februari
torsdag 23 februari
fredag 24 februari
lördag 25 februari
söndag 26 februari
måndag 27 februari
tisdag 28 februari

Mars 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
onsdag 1 mars
torsdag 2 mars
fredag 3 mars
lördag 4 mars
söndag 5 mars
måndag 6 mars
tisdag 7 mars
onsdag 8 mars
torsdag 9 mars
fredag 10 mars
lördag 11 mars
söndag 12 mars
måndag 13 mars
tisdag 14 mars
onsdag 15 mars
torsdag 16 mars
fredag 17 mars
lördag 18 mars
söndag 19 mars
måndag 20 mars
tisdag 21 mars
onsdag 22 mars
torsdag 23 mars
fredag 24 mars
lördag 25 mars
söndag 26 mars
måndag 27 mars
tisdag 28 mars
onsdag 29 mars
torsdag 30 mars
fredag 31 mars

Inga händelser.

April 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
lördag 1 april
söndag 2 april
måndag 3 april
tisdag 4 april
onsdag 5 april
torsdag 6 april
fredag 7 april
lördag 8 april
söndag 9 april
måndag 10 april
tisdag 11 april
onsdag 12 april
torsdag 13 april
fredag 14 april
lördag 15 april
söndag 16 april
måndag 17 april
tisdag 18 april
onsdag 19 april
torsdag 20 april
fredag 21 april
lördag 22 april
söndag 23 april
måndag 24 april
tisdag 25 april
onsdag 26 april
torsdag 27 april
fredag 28 april
lördag 29 april
söndag 30 april

Inga händelser.

Maj 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
måndag 1 maj
tisdag 2 maj
onsdag 3 maj
torsdag 4 maj
fredag 5 maj
lördag 6 maj
söndag 7 maj
måndag 8 maj
tisdag 9 maj
onsdag 10 maj
torsdag 11 maj
fredag 12 maj
lördag 13 maj
söndag 14 maj
måndag 15 maj
tisdag 16 maj
onsdag 17 maj
torsdag 18 maj
fredag 19 maj
lördag 20 maj
söndag 21 maj
måndag 22 maj
tisdag 23 maj
onsdag 24 maj
torsdag 25 maj
fredag 26 maj
lördag 27 maj
söndag 28 maj
måndag 29 maj
tisdag 30 maj
onsdag 31 maj

Inga händelser.

Juni 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
torsdag 1 juni
fredag 2 juni
lördag 3 juni
söndag 4 juni
måndag 5 juni
tisdag 6 juni
onsdag 7 juni
torsdag 8 juni
fredag 9 juni
lördag 10 juni
söndag 11 juni
måndag 12 juni
tisdag 13 juni
onsdag 14 juni
torsdag 15 juni
fredag 16 juni
lördag 17 juni
söndag 18 juni
måndag 19 juni
tisdag 20 juni
onsdag 21 juni
torsdag 22 juni
fredag 23 juni
lördag 24 juni
söndag 25 juni
måndag 26 juni
tisdag 27 juni
onsdag 28 juni
torsdag 29 juni
fredag 30 juni

Inga händelser.

Juli 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
lördag 1 juli
söndag 2 juli
måndag 3 juli
tisdag 4 juli
onsdag 5 juli
torsdag 6 juli
fredag 7 juli
lördag 8 juli
söndag 9 juli
måndag 10 juli
tisdag 11 juli
onsdag 12 juli
torsdag 13 juli
fredag 14 juli
lördag 15 juli
söndag 16 juli
måndag 17 juli
tisdag 18 juli
onsdag 19 juli
torsdag 20 juli
fredag 21 juli
lördag 22 juli
söndag 23 juli
måndag 24 juli
tisdag 25 juli
onsdag 26 juli
torsdag 27 juli
fredag 28 juli
lördag 29 juli
söndag 30 juli
måndag 31 juli

Inga händelser.

Augusti 2023

måndag tisdag onsdag torsdag fredag lördag söndag
tisdag 1 augusti
onsdag 2 augusti
torsdag 3 augusti
fredag 4 augusti
lördag 5 augusti
söndag 6 augusti
måndag 7 augusti
tisdag 8 augusti
onsdag 9 augusti
torsdag 10 augusti
fredag 11 augusti
lördag 12 augusti
söndag 13 augusti
måndag 14 augusti
tisdag 15 augusti
onsdag 16 augusti
torsdag 17 augusti
fredag 18 augusti
lördag 19 augusti
söndag 20 augusti
måndag 21 augusti
tisdag 22 augusti
onsdag 23 augusti
torsdag 24 augusti
fredag 25 augusti
lördag 26 augusti
söndag 27 augusti
måndag 28 augusti
tisdag 29 augusti
onsdag 30 augusti
torsdag 31 augusti

Inga händelser.

Du kan prenumerera på Träningsschemat i Outlook, Google och andra klienter med denna länk: webcal://www.kibodojo.com/Calendar/ICalExport.aspx?calendarId=234813&activityTypeIds=&calendarName=KiboDojo&months=6

Notera att det finns andra event i denna Kalender som inte ingår i träningsschemat.